maj 14

Sięgając po pastuchy elektryczne, koniecznie pamiętać trzeba o tym, że nie załatwiają one sprawy nieposłuszeństwa psa i nie służą do tego, aby dzięki nim zwalniać siebie samego z obowiązku szkolenia własnego czworonoga. Niestety, takie właśnie podejście jest często o właścicieli psów widoczne. Nawet najlepszej jakości obroża nie zastąpi tego, co w zakresie pracy z psem ma do zrobienia człowiek.
pastuch elektryczny, tresura psów
Wszyscy renomowaniu producenci takich systemów treningowych w bardzo wyraźny sposób informują, w jakich konkretnie okolicznościach elektroniczne obroże można wykorzystywać i w jakich sytuacjach praca z nimi przynosi pożądane efekty. W tych informacjach stoi zatem czarno na białym, że elektrycznych obroży używać można wówczas, kiedy pies osiągnie odpowiedni wiek (co najmniej pół roku), jest w dobrej kondycji i zna już doskonale wszystkie podstawowe komendy. Co więcej, nie ma najmniejszych nawet problemów z wyegzekwowaniem od zwierzęcia wykonywania takowych poleceń w rozmaitych sytuacjach.

Po zakupie pastucha elektrycznego należy przeprowadzić psu odpowiednie szkolenie tak, aby ten dokładnie wiedział jak ma się zachować kiedy otrzyma impuls. Cały proces szkoleniowy musi być poparty komendami słownymi “nie rusz”, “nie wolno”, etc. Pies musi wiedzieć co jest powodem tego iż otrzymał nieprzyjemny impuls elektrostatyczny.

Autor admin \\ tagi: , ,
Odpowiedz