lip 11

Psy pod bardzo wieloma względami są podobne do ludzi – chociażby dlatego, że podobnie tak jak ludzie, mają różne charaktery i potrafią zachowywać się w rozmaity sposób. Niektóre spośród tych zachować trudno jest uznać za sympatyczne, a takich przecież jest mnóstwo. Dość często psy zachowują się w taki sposób, że warczą na domowników, o obcych osobach już w ogóle nie wspominając.

Niczego przyjemnego w tym nie ma, nie mówiąc już o tym, że właścicielowi robi się po prostu głupio kiedy jego pupil warczy na innych. Pies zachowuje się w taki sposób z różnych powodów – może na przykład być zazdrosny o to, że nie poświęca się mu takiej ilości czasu i uwagi, jak by sobie tego życzył. Oczywiście, w każdym jednym przypadku taki powód może być zupełnie odmienny. Nie mniej jednak jaka by to jednak przyczyna nie była, psu na takie warczenie pozwalać nie można. Trzeba dociec, co jest przyczyną takiego zachowania i nad tym pracować.

Jednocześnie zwalczać należy również i skutki tejże przyczyny – a zatem warczenie. Pomóc w tym mogą obroże antyszczekowe, w które zaopatrywać się należy w specjalnych sklepach. Dostępne są one w różnych wersjach, a ich stosowanie przynosi naprawdę dobre rezultaty.

Autor Majka \\ tagi: ,
Odpowiedz