sie 11

Niewidoczne ogrodzenie jakie można by było zastosować w domu to tak zwane strefy domowe. Klasyczne niewidoczne ogrodzenie z obrożą elektroniczną niestety w domu nie zda egzaminu. Jego działanie opera się na zasadzie fal radiowych, które przez ściany mogłyby być niwelowane.

Strefa domowa to małe urządzenie z czujnikiem ruchu. Można ją ustawić przy kanapie, na którą wskakuje nasz pie lub kota, przy wejściu do sypialni czy też kuchni. Pomysłów jest tyle ile samych miejsc w domu, w których nie życzymy sobie obecności pupila. Strefa domowa w momencie wykrycia ruchu wypuszcza dawkę nieprzyjemnego dla zwierzaka sprayu. Zapach ten to najczęściej zapach neutralny lub cytrynowy, więc nie będzie on przeszkadzał człowiekowi. Jest on również nieszkodliwy dla małych dzieci.

A jeśli na Twoim tarasie wylegują się obce koty, to również możesz skorzystać z podobnego rozwiązania. Możesz użyć strefy domowej lub odstraszacza ultradźwiękowego, który również wyposażony jest w czujnik ruchu. Ten drugi, po wykryciu ruchu wyemituje dźwięki, nieprzyjemne dla zwierzaków, prawie niesłyszalne dla ludzi.

Autor Sylwia \\ tagi: , ,
Odpowiedz