sty 16

Jeśli posiadasz w domu psa, który uwielbia wchodzić tam, gdzie nie powinien, możesz wykorzystać niewidzialną strefę Virtual Barrier marki Multivet. Jest to bardzo praktyczne urządzenie. Działa na zasadzie karcenia psa za każdym razem, gdy zbliży się on do granic wyznaczonej przez nas strefy. Zasada działania jest podobna jak podczas używania obroży elektronicznej. Różnica polega na tym, że nie musimy być w pobliżu i naciskać pilota za każdym razem, kiedy chcemy pokazać psiakowi, że jego zachowanie nie jest właściwe. W zestawie znajdziemy obrożę sprayową, która uwalnia dawkę nieprzyjemnego dla psa zapachu, gdy otrzyma sygnał od nadajnika. Urządzenie umieszczamy w miejscu, do którego nie chcemy dopuszczać naszego czworonożnego przyjaciela.

Jeśli uwielbia wbiegać do dziecięcego pokoju, kiedy maluch śpi, wystarczy umieścić nadajnik np. przy drzwiach. Bariera, jaką wytwarza nadajnik wynosi od 60 centymetrów do 3 metrów. Możemy ją samodzielnie wyregulować, aby odpowiednio wyznaczyć obszar, w jakim nasz pies nie powinien się znaleźć. Jeśli zbliży się on do granicy wytworzonej przez nadajnik, ten wyśle dźwięk ostrzegający naszego czworonożnego pupila o zbliżającym się nieprzyjemnym zapachu. Jeśli mimo to postanowi kontynuować zbliżanie się np. do dziecięcego pokoiku, obroża skarci go drażniącą wonią. Nie musimy martwić się, że spray zaszkodzi dziecku lub że sami poczujemy niemiły zapach. W obroży wchodzącej w skład zestawu strefy domowej marki Multivet wykorzystano spray bezwonny i całkowicie obojętny dla ludzkiego zmysłu węchu.

Niewidzialne strefy pomocne przy ułożeniu psa

Dodatkowo jest to substancja hipoalergiczna. Każdorazowe wypuszczenie sprayu sprawia, że pies z czasem skojarzy niemiłą woń z przebywaniem w określonych miejscach. Wykształci to u niego nawyk unikania pokoju dziecka, kuchni, czy okolicy mebli, które uwielbia drapać. Ustawiamy nadajnik w odpowiednim miejscu, zakładamy psiakowi sprayową obrożę i możemy mieć pewność, że nie zobaczymy go tam, gdzie nie powinien być z powodu hałasowania lub niszczenia różnych przedmiotów. Produkt znakomicie się sprawdza, nie szkodząc ani psu, ani nam. Urządzenie posiada certyfikat ECMA, czyli gwarancję bezpieczeństwa psiaka w czasie, kiedy poddany jest działaniu niewidzialnej strefy domowej.

Autor Majka \\ tagi: , ,
Odpowiedz