maj 14

elektryczny pastuchZostawienie psa samego w domu to ogromny stres nie tylko dla zwierzęcia, ale i dla właścicieli. Nie mniej jednak fakty mówią same za siebie. W takich sytuacjach ogród dewastują te psy, które są do swoich właścicieli nadmiernie przywiązane. Oczywiście, to zupełnie naturalne, że pupila traktuje się jak członka rodziny, ale nie wolno zapominać, że jest to zwierzę i że do pewnych rzeczy od małego trzeba go przyzwyczaić, pokazując mu to, że to normalne.

Jedną z takich rzeczy jest właśnie zostawanie w domu i nie towarzyszenie właścicielom wszędzie. Jeśli jednak pies nadmiernie się przywiązał, to trzeba teraz ponieść tego konsekwencje. Oduczenie go niszczenia wszystkiego w domu zajmie trochę czasu. Na jednym z dalszych etapów takiego szkolenia można włączyć do niego bezprzewodowe, elektryczne systemy treningowe, dzięki którym wyznacza się w domu te strefy, w których pod nieobecność właścicieli pies może przebywać. Rzecz jasna do takiego systemu zwierzę musi zostać najpierw przyzwyczajone.

Jeżeli samotny pies próbuje także ucieczek z ogrodu skutecznym rozwiązaniem z pewnością okaże się pastuch elektryczny. Jednak nie taki klasyczny, który stwarza zagrożenie dla bawiących się wo grodzie dzieci, ale nowoczesne rozwiązania technologiczne amerykańskich firm jak PetSafe czy Innotek. Systemy te są całkowicie bezpieczne dla otoczenia oraz dla samego zwierzęcia ponieważ są wyposażone w certyfikat ECMA.

Autor admin \\ tagi: , ,
Odpowiedz