sty 31

Właściciele posesji, którzy posiadają też ogródek chcieliby udostępnić swoim zwierzakom swobodę hasania na wolnym powietrzu. Czasem jednak szczególnie w mroźne dni lub w brzydką pogodę wolimy aby w ciągu dnia pupil był w domu a na dwór wychodził tylko za potrzebą. Szczególnie tyczy się to kotów, które uwielbiają ciepło domowego kominka i nie lubią zimy.

Drzwiczki dla psa marki PetSafe Gdy chcemy zapewnić naszemu ulubieńcowi pełną swobodę powinniśmy zainteresować się produktem jakim są drzwiczki dla psa lub kota. Produkt ten można umieścić w dowolnym miejscu czy będzie to szyba czy drzwi, mur a nawet brama garażowa. Wszystko zależy od tego do jakiego pomieszczenia chcemy dać dostęp naszemu pupilowi. Drzwiczki dla psa występują w różnych wersjach od tych najzwyklejszych wykonanych z plastiku to tych energooszczędnych posiadających współczynnik przenikania ciepła na poziomie tego jaki oferowany jest w oknach. Wszystko zależy w jakim pomieszczeniu zamierzamy zamontować przejście. Drzwiczki prowadzące do pomieszczenia ogrzewanego powinny chronić przed utratą ciepła. Takie modele wyposażono w dodatkowe uszczelki, śluzę powietrzna czy trójdzielną klapkę z dodatkowymi uszczelkami. Niektóre posiadają także dodatkowe ocieplenie ramy. Klapki w takich drzwiach odporne są na silne podmuchy wiatru a śluzy powietrzne chronią przez przenikaniem zimna do pomieszczenia.

Drzwiczki dla kota działące na chip Przejście dla kota oprócz standardowych opcji może posiadać magnes współpracujący z zawieszką, która będzie odblokowywała klapkę tylko kotu noszącemu obrożę z kluczem magnetycznym. Dla kotów nieprzyzwyczajonych do chodzenia z obroży też jest rozwiązanie. Na rynku dostępne są drzwiczki marki Petsafe sczytujące chip umieszczony pod skórą kota. Drzwiczki te pozwalają na zapisanie 20 różnych numerów chipów dla posiadaczy większej ilości kotów. Dzięki temu rozwiązaniu zapobiegniemy wizytom nieproszonych gości np. kota sąsiada. Większość drzwiczek pozwala na wybór czterech opcji ustawień klapki która może być: całkowicie zamknięta, całkowicie otwarta, może otwierać się tylko na zewnątrz lub tylko do wewnątrz. Drzwiczki produkowane są w różnych kolorach dlatego łatwo dopasować je do stylu wnętrza czy elewacji.

Producenci oferują coraz więcej produktów, które mają za zadanie ułatwić codzienne funkcjonowanie z pupilem by obowiązki były mniej uciążliwe i starczało więcej czasu na zabawę z naszym zwierzakiem. Dla zwierząt spędzających czas w ogrodzie warto zastosować elektryczny pastuch dla psa aby mieć pewność, że nie opuszczą terenu bez naszej wiedzy i nasze krzewy i trawniki będą zabezpieczone przed zniszczeniem.

Autor Majka \\ tagi: , ,
Odpowiedz