maj 09

Pracę nad szkoleniem psa rozpoczynać należy wcześnie, bo w drugim lub trzecim miesiącu życia. Należy przy tej okazji uzbroić się w ogromną cierpliwość. Nie wolno spodziewać się, że spektakularne efekty przyjdą od razu.

Poza tym, jeśli uczymy szczeniaka jakiejś komendy, to podczas jednej sesji skupiajmy się na jednej komendzie. Dla przykładu komenda „wróć” zaliczana jest do grona tych podstawowych, ponieważ jest wykorzystywana w rozlicznych sytuacjach. Za każdym razem, kiedy zwierzę ja wykona, powinno zostać nagrodzone. W żadnym wypadku nie należy krzyczeć na pupila ani tym bardziej go bić, jeśli wróci z opóźnieniem. To sprawi, że wcale nie będzie chciał wracać. Kiedy pies podrośnie i skończy pół roku, wówczas, taki trening z powodzeniem można wzbogacić elektronicznymi obrożami.

Przynosi to bardzo dobre efekty nawet wobec tych czworonogów, które z posłuszeństwem mają wyjątkowe problemy. Cóż, jedne psy można zdyscyplinować stosunkowo szybko, w przypadku innych natomiast trwa to znacznie dłużej.

Autor Majka \\ tagi: , ,
Odpowiedz