mar 15

Jeżeli mamy pomysł na zamontowanie w naszych drzwiach wejściowych specjalnych drzwiczek dla psów lub kotów, zdecydowanie warto to zrobić. Rozwiązanie takie pozwoli nam na poprawienie komfortu życia naszego zwierzaka, ponieważ drzwiczki dla psa dadzą mu o wiele większą swobodę w poruszaniu się pomiędzy domem i ogrodem. Jest to bardzo ważne dla każdego zwierzaka. Dla nas takie drzwiczki okażą się bardzo wygodne, ponieważ nie będziemy musieli tak często wychodzić na zewnątrz, by potem wpuścić psa czy kota do domu. Niestety czasami może zdarzyć się, że nasze drzwiczki dla pupila będzie chciał wykorzystać obcy kot lub inne dzikie zwierzę.

Niewidoczne ogrodzenie zamiast kojca

Dlatego szczególnie ważne jest zabezpieczenie drzwiczek na taką ewentualność. W tym wypadku nieocenione będą produkty firmy Staywell, która już dawno pomyślała o takich problemach i stosuje w niektórych modelach swoich drzwiczek zamki elektroniczne. Działają one na zasadzie zbliżeniowej. Pies posiada na szyi zawieszkę sparowaną z czujnikiem w drzwiczkach. W momencie zbliżania się do wejścia, czujniki wychwycą sygnał z zawieszki i odblokują zamek. W ten sposób będziemy mieli stuprocentową pewność, że dostęp do naszego domu będzie miał wyłącznie uprawniony do tego przez nas pupil. Wielu ludzi chciałoby także kontrolować ilość czasu spędzanego przez zwierzęta na zewnątrz. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ czasami nie ma nas w domu, a czasami jest środek nocy. Takie sytuacje wymagają zastosowania zamków z regulacją otwierania drzwiczek. Drzwiczki Staywell są seryjnie wyposażone dokładnie w taki zamek, dzięki czemu użytkownik może w dowolnych kombinacjach regulować możliwość otwierania klapki. Specjalny zestaw kluczy pozwoli całkiem zablokować ruchomość klapki, odblokować ją zupełnie lub na przykład pozwolić tylko na wejście do domu. Ostatnie rozwiązanie będzie przydatne w przypadku posiadania kota, który w nocy poluje, ale dzień woli spędzać z nami. Ustawienie klapki na wypuszczanie z domu umożliwi mu nocne wyjście na dwór, ale nie będzie mógł swojej zdobyczy wnieść do domu.

Drzwi dla kota mogą też jednocześnie być używane przez małe psy, ponieważ ich budowa jest praktycznie taka sama, jak tych produkowanych tylko z myślą o psach. Drzwiczki firmy Staywell mają jeszcze jedną przewagę nad konkurencją. Otóż wyróżniają się stylistyką i możliwymi do wyboru kolorami obudowy. W ten sposób także właściciel będzie mógł cieszyć się z nowego nabytku, który niejako może stać się ozdobą domu.

Autor Majka
Odpowiedz